Santepe Loader

Hakkımızda

Kurumsal Değerlerimiz

Kurumsal Değerlerimiz

Misyonumuz

Santepe Plastik Kimya Anonim Şirketi olarak misyonumuz; faaliyet yürüttüğümüz bölgede ve ülkemizin dört bir yanında istihdam yaratarak ürettiğimiz ürünler ile bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak suretiyle ürettiğimiz ürünleri Santepe Plastik Kimya A.Ş. imzası ile yüksek kalite ve uygun fiyat ile tüketicilere ulaştırmak ve kullanımına sunmaktır.

Vizyonumuz

Santepe Plastik Kimya A.Ş. olarak vizyonumuz; markamızı bölge sınırlarını aşarak küresel ölçekte tanınır ve aranır hale getirmek, iş hacmimizle, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO)“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu”ve dış ticaret perfomansıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “Türkiye’nin En Büyük İhracatçıları” sıralamalarında yer almaktır.

Hakkımızda


Santepe Plastik Kimya A.Ş. 2019 yılında Arguvan’da kurulmuş ve sermayesinin %51’i Arguvan Belediyesine ait bir işletmedir. Fabrikamızda sıvı deterjan grubu başta olmak üzere, kozmetik ürünleri, temizlik kağıtları, galoş, bone, karton bardak gibi oldukça geniş bir yelpazede temizlik ve ambalaj malzemeleri üretimi gerçekleştirilmektedir.


Şirketimizin, 25 Ocak 2018 tarihli ve 30312 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Cazibe Merkezleri Programı Kapsamında Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında belirlenen iller arasında yer alan Malatya/Arguvan’da kurulmasının en önemli motivasyon kaynağı yörede istihdam ve üretimin artırılmasına katkı sağlayarak bölgede katma değer oluşturmaktır. Bu bağlamda kamunun sorumluluğunu, tecrübe, dinamizm ve heyecanımızla harmanlayarak en kaliteli ürünleri en uygun şekilde toplumun faydasına sunmayı amaçlamaktayız.


Ülkemizin “Türkü Fabrikası olan Arguvan’da” yörenin türkülerindeki saflık ve duruluğun ürünlerimize ve firmamıza kattığı manevi değer,zenginliğimizin önemli unsurlarındandır. Bölgedeki kültürel değerlerle beslenen şirketimiz, “dolmabahçe” markasıyla sınırları aşıp küresel ölçekte faaliyet yürüterek ürünlerimizi yurtdışında da tüketicilerin hizmetine sunmayı hedeflemektedir.


Firmamız sahip olduğu ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 belgeleriyle üretimindeki asgari standart kalitesini belgelemiş olup, en yüksek kaliteyi en uygun fiyata kullanıcılara sunma noktasındaki kararlı duruşundan taviz vermemektedir.